اخبار > ارائه خدمات اطلاع رسانی، مشاوره و بیماریابی ایدز در 16 مرکز بیماری های رفتاری و ایستگاه ثابت و سیار خدمات ایدز در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم آغازکمپین اطلاع رسانی، مشاوره و بیمار یابی ایدز:

خبر

ارائه خدمات اطلاع رسانی، مشاوره وبیماریابی ایدز در16 مرکز بیماری های رفتاری و ایستگاه ثابت و سیار خدمات ایدز در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم آغازکمپین اطلاع رسانی، مشاوره  و بیمار یابی ایدزاز ارائه خدمات رایگان و محرمانه  اطلاع رسانی، مشاوره  و بیماریابی ایدز در 3مرکز بیماریهای رفتاری و 13 ایستگاه ثابت وسیار خدمات ایدز در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم آغاز کمپین آموزشی، اطلاع رسانی و بیمار یابی ایدز با اعلام این مطلب انگ زدایی و قائل شدن شرایط مساوی با سایر افراد در خصوص بیماران ایدز از رسالتهای آموزشی و اطلاع رسانی ایدز است اظهار داشت: تمامی بیماران مبتلا به اچ آی وی در صورت رعایت دستورات پزشکان، مراجعه بموقع می توانند از خدمات درمانی مراکز مشاوره رفتاری دانشگاههای علوم پزشکی بهره مند گردند و مانند همه افراد در سطح جامعه به زندگی عادی خود ادامه دهند.

وی با اشاره به اینکه هدف ما از را ه اندازی کمپین اطلاع رسانی ایدز تقویت مشارکت های مردمی در ابعاد گوناگون است گفت: بیماری ایدز یک بیماری رفتاری است و ابعاد اجتماعی دارد و تنها یک سازمان و نهاد به تنهایی نمی تواند این بیماری و مشکل و معضل را حل نماید به همین دلیل از ظرفیت داوطلبان سلامت و مراقبین سلامت در این طرح مهم بهره مند خواهیم شد.

وی گفت: با استفاده از ظرفیت داوطلبین سلامت متخصص 10 ایستگاه سلامت در مناطق مختلف و حاشیه شهر  و در سفره خانه و بیمارستانها  راه اندازی شده است که پیش بینی شده است در این مدت اطلاعات لازم و اطلاع رسانی های این موضوع به مردم داده خواهد شد.

دکتر طباطبایی با اشاره به  اینکه در چند سال اخیر سن ابتلا به ایدز کاهش یافته است خاطر نشان کرد: در چند سال گذشته علل ابتلای به ایدز از روشهای تزریقی بود ولی در حال حاضر به سمت  ارتباط جنسی سوق داده شده است.

معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 30 درصد مبتلایان از طریق تزریقی و 56 درصد از روش جنسی مبتلا گردیده اند.

وی ادامه داد: در ایستگاه  های اطلاع رسانی  خدمات مشاوره ای بصورت  رایگان و با حفظ محرمانگی انجام خواهد شد ودرصورت نیاز افراد به مرکز مشاوره بیماری های رفتاری و سطوح بالاتر ارجاع خواهند شد و  شهروندان می توانند با شماره تلفن 33437138  با هماهنگی با کارشناسان از چگونگی دریافت خدمات مشاوره ای ودرمانی ایدز اطلاع یابند.

وی با بیان اینکه نگاه ما به بیمار مبتلا به ایدز تبعیض آمیز و مجرمانه نیست افزود: با مراجعات بموقع ودریافت خدمات مبتلایان به ایدز  از طول عمر مساوی با سایر افراد جامعه برخوردار خواهند بود.

گفتنی است : کمپین آموزشی، اطلاع رسانی و بیمار یابی از ایدز از  امروز 10 آذر ماه به مدت یک هفته در جهت  افزایش آگاهی و پیشگیری از ایدز در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آغاز شداست .

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان 

 

 

1398/09/10   ١٣:٠٣  News  ٢٤٧٨٧

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

توزیع سومین محموله داروی آنفلوانزا در زاهدان
یکسان سازی سیستم پرداخت حقوق ودستمزد دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور
گزارش تصویری بازدید دکتر هاشمی شهری رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از نحوه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در شهرهای سراوان و خاش
نکات تغذیه ای در بیماری آنفلوآنزا
ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی به بیش از 120 هزار نفر در 8 ماه گذشته در کلینیک های بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) زاهدان
بیش از 70 درصد فعالیت های تحقیقاتی گروه اپیدمیولوژی و آمار زیستی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در خصوص بیماری ها و چالش های اجتماعی سیستان و بلوچستان
معرفی قابلیت های علمی، آموزشی، درمانی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
طرح مداخلاتی مدیریت استرس دانش آموزان با مشارکت آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
برگزاری همایش پیشگیری از بیماری آنفلوانز ویژه مدیران، معلمان و مربیان مدارس
سکته های فراموش شده، درد ناآشنای برخی از بیماران قلبی سیستان وبلوچستان
معرفی محصولات دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در نمایشگاه هفته پژوهش استان واقع در پارک علم و فناوری
گرامیداشت روز دانشجو و برگزاری گردهمایی پرشور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان +عکس
20 آذر آخرین مهلت بارگزاری ارزیابی عملکرد سال 1398 توسط کارکنان
توسعه خدمات درمانی در منطقه جنوب شرق با راه اندازی بیمارستان ایرانمهر سراوان
درپی شیوع آنفلوآنزا فقط 125 نفربه دلیل عفونت های حاد تنفسی در بیمارستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بستری شدند.
اولین بانک شیر مادر در سطح استان راه اندازی خواهد شد
پیام تسلیت به همکار ارجمند سرکار خانم اویسی کیخا
آموزش های چهره به چهره به مردم درخصوص آنفلوانزا توسط داوطلبین سلامت
تجلیل رئیس دانشگاه از اعضای کانون دانشجوئی هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به سبب درخشش در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگی-هنری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
تاکید معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر ضرورت ارائه تمام خدمات بر طبق مجوز درمانگاه های غیردانشگاهی شبانه روزی

محتوای مرتبط