اخبار > ارائه خدمات اطلاع رسانی، مشاوره و بیماریابی ایدز در 16 مرکز بیماری های رفتاری و ایستگاه ثابت و سیار خدمات ایدز در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم آغازکمپین اطلاع رسانی، مشاوره و بیمار یابی ایدز:

خبر

ارائه خدمات اطلاع رسانی، مشاوره وبیماریابی ایدز در16 مرکز بیماری های رفتاری و ایستگاه ثابت و سیار خدمات ایدز در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم آغازکمپین اطلاع رسانی، مشاوره  و بیمار یابی ایدزاز ارائه خدمات رایگان و محرمانه  اطلاع رسانی، مشاوره  و بیماریابی ایدز در 3مرکز بیماریهای رفتاری و 13 ایستگاه ثابت وسیار خدمات ایدز در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم آغاز کمپین آموزشی، اطلاع رسانی و بیمار یابی ایدز با اعلام این مطلب انگ زدایی و قائل شدن شرایط مساوی با سایر افراد در خصوص بیماران ایدز از رسالتهای آموزشی و اطلاع رسانی ایدز است اظهار داشت: تمامی بیماران مبتلا به اچ آی وی در صورت رعایت دستورات پزشکان، مراجعه بموقع می توانند از خدمات درمانی مراکز مشاوره رفتاری دانشگاههای علوم پزشکی بهره مند گردند و مانند همه افراد در سطح جامعه به زندگی عادی خود ادامه دهند.

وی با اشاره به اینکه هدف ما از را ه اندازی کمپین اطلاع رسانی ایدز تقویت مشارکت های مردمی در ابعاد گوناگون است گفت: بیماری ایدز یک بیماری رفتاری است و ابعاد اجتماعی دارد و تنها یک سازمان و نهاد به تنهایی نمی تواند این بیماری و مشکل و معضل را حل نماید به همین دلیل از ظرفیت داوطلبان سلامت و مراقبین سلامت در این طرح مهم بهره مند خواهیم شد.

وی گفت: با استفاده از ظرفیت داوطلبین سلامت متخصص 10 ایستگاه سلامت در مناطق مختلف و حاشیه شهر  و در سفره خانه و بیمارستانها  راه اندازی شده است که پیش بینی شده است در این مدت اطلاعات لازم و اطلاع رسانی های این موضوع به مردم داده خواهد شد.

دکتر طباطبایی با اشاره به  اینکه در چند سال اخیر سن ابتلا به ایدز کاهش یافته است خاطر نشان کرد: در چند سال گذشته علل ابتلای به ایدز از روشهای تزریقی بود ولی در حال حاضر به سمت  ارتباط جنسی سوق داده شده است.

معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 30 درصد مبتلایان از طریق تزریقی و 56 درصد از روش جنسی مبتلا گردیده اند.

وی ادامه داد: در ایستگاه  های اطلاع رسانی  خدمات مشاوره ای بصورت  رایگان و با حفظ محرمانگی انجام خواهد شد ودرصورت نیاز افراد به مرکز مشاوره بیماری های رفتاری و سطوح بالاتر ارجاع خواهند شد و  شهروندان می توانند با شماره تلفن 33437138  با هماهنگی با کارشناسان از چگونگی دریافت خدمات مشاوره ای ودرمانی ایدز اطلاع یابند.

وی با بیان اینکه نگاه ما به بیمار مبتلا به ایدز تبعیض آمیز و مجرمانه نیست افزود: با مراجعات بموقع ودریافت خدمات مبتلایان به ایدز  از طول عمر مساوی با سایر افراد جامعه برخوردار خواهند بود.

گفتنی است : کمپین آموزشی، اطلاع رسانی و بیمار یابی از ایدز از  امروز 10 آذر ماه به مدت یک هفته در جهت  افزایش آگاهی و پیشگیری از ایدز در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آغاز شداست .

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان 

 

 

1398/09/10   ١٣:٠٣  News  ٢٤٧٨٧

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

شناسایی 3 مورد مثبت کرونا در غربالگری خانه به خانه منطقه گوهر شهر و شیر آباد خاش
اعلام آمادگی مراکز مشاوره و مراقبت پرستاری در منزل زاهدان جهت ارائه خدمت به بیماران کووید خفیف در منزل
دكتر عليرضا انصاري مقدم به عنوان نماينده كلان منطقه 8 در كميته مشورتي علمي مبارزه با بيماري هاي عفوني بخصوص كرونا ويروس ستاد مركزي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي منصوب شد
با کاهش حساسیت مردم در خصوص واکسیناسیون، شاهد افزایش برخی بیماری‌های واگیردار قابل پیشگیری با واکسن درجامعه خواهیم بود
راه اندازی بخش شماره 3 بحران کرونا در بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) در پی افزایش روند مبتلایان به کرونا در استان سیستان و بلوچستان
تامین بیست هزار لیتر الکل طبی برای تولید محلول ضدعفونی کننده در استان
شرکت 4 هزار نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در هر یک از آزمون های الکترونیکی آموزش حین خدمت این دانشگاه در دو روز گذشته
پیام تسلیت رئیس دانشگاه در پی درگذشت مرحومه سربیشه ای
اعلام آمادگی اساتید و دستیاران گروههای بالینی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای ارائه خدمات در بخش های بحران کرونا
در بحران کرونا پوشش واکسیناسیون در سطح کشور تقریبا 5 درصد کاهش پیدا کرده است
در خواست خود سرانه سی تی اسکن برخی از بیمارن مشکوک به کرونا، مضرات اشعه سی تی اسکن 100 برابر از گرافی معمولی بیشتر است.
مردم عزیز استان بدلیل بحران کرونا واکسیناسیون کودکان خود را به تاخیر نیندازند.
انجام مطالعات بالینی و عمومی در خصوص کرونا توسط محققان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مرکز تحقیقات ارتقاء سلامت
اهداء اقلام حفاظت فردی به بیمارستان های استان توسط خیرین سلامت قرارگاه جهادی امام رضا(ع) سیستان و بلوچستان
تخت های بستری در بیمارستان بوعلی زاهدان تکمیل است...هدف ما ارتقای کیفیت خدمات درمانی به بیماران نیازمند بستری در بیمارستانهاست.
انتصاب آقای عباس کیخا بعنوان سرپرست مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه
قابل توجه اعضای محترم هیئت علمی، متخصصان، پژوهشگران و دانشجویان عزیز
ارائه خدمات درمانی به 111 بیمار مثبت کرونا در بخش ویژه بحران بیمارستان رازی سراوان
راهنمای کاربردی بهبود تاب آوری جسمی روانی از منظر طب ایرانی
انتصاب آقای سید امیر موسوی بعنوان سرپرست مدیریت داخلی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی الزهراء (س) زاهدان

محتوای مرتبط