اخبار > مساعی مشترک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اداره کل امور بانوان استانداری در زمینه مطالعات زیربنائی و پیشگیرانه بهداشتی و درمانی

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

 

خبــــر

مساعی مشترک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اداره کل امور بانوان استانداری در زمینه مطالعات زیربنائی و پیشگیرانه بهداشتی و درمانی

 

با همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اداره کل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان،  مطالعات زیربنایی و پیشگیرانه بهداشتی و درمانی انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی- دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جلسه ای با حضور مدیر کل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مقوله سلامت مقوله بسیار گسترده اجتماعی و رسیدن به هدف در این مسیر نیازمند همکاری های بین بخشی است.

وی ادامه داد: در مورد سلامت بانوان و کودکان نیز مساله را فرا بخشی و بسیار با اهمیت می دانیم که نیازمند نگاه تخصصی و همراهی مجدانه سایر دستگاه های همکار در عرصه سلامت است.

وی با تاکید بر ضرورت ارتقاء سواد سلامت در خانواده ها افزود : آموزش و پرورش از جمله سازمان های همکار با نظام سلامت محسوب می شود که در صورت پایه ریزی سواد سلامت در مدارس می توان امید بیشتری به توجه مردم به مقوله خودمراقبتی داشت.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه جزء به جزء نیازهای پژوهشی بهداشت و درمان در استان توسط کارشناسان خبره دانشگاه بررسی و نیاز سنجی شده است تصریح کرد: برای همکاری مشترک با اداره کل امور بانوان استانداری و تمام دستگاه های همکار آماده تشکیل دبیرخانه و انعقاد تفاهم نامه مشترک هستیم.

خانم برنائی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان در این جلسه با اشاره به همکاری مطلوب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه برگزاری برنامه های مرتبط با بانوان گفت: آماده دریافت عناوین و ضروریات پژوهشی نظام سلامت هستیم .

وی با تاکید بر اینکه منابع انسانی بالاترین سرمایه هر دستگاه است تصریح کرد: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مجموعه ای از سرمایه های انسانی را دارد که ذخیره ای ارزشمند برای استان محسوب می شوند.

دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: رویکرد نوین مراقبت های سلامت تقویت مشارکت مردمی است به همین منظور تجربه موفق دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، بهره مندی از داوطلبان سلامت است که به صورت افتخاری آموزه های بهداشتی را در محلات، روستاها و مناطق حاشیه ای شهرها به مردم آموزش می دهند.

وی با اشاره به وجود 10 هزار داوطلب سلامت در شهرهای زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: این امر ظرفیت بزرگ و حائز اهمیتی برای نظام سلامت محسوب می شود.

دکتر حبیب غزنوی رئیس مرکز رشد و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم گفت: شیب بیماری ها در دنیا به سمت بیماری های غیر واگیر و به خصوص دیابت و فشار خون است.

وی ادامه داد: هزاران میلیارد از ثروت کشورهای غربی برای درمان نگهدارنده این دو بیماری هزینه می شود.

وی تصریح کرد: افزایش آگاهی سلامت مردم در خصوص راه های خود مراقبتی و پیشگیری از ابتلاء به این دو بیماری می تواند ضمن جلوگیری از عوارض آن برای مردم، صرفه جوئی فراوانی در هزینه های درمان بدنبال داشته باشد.

دکتر انصاری معاون دانشجوئی رئیس مرکز تحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  هم با اشاره به انجام تحقیقات گسترده در خصوص بیماری ها در استان توسط این مرکز افزود: شیوع ناباروری اولیه و ثانویه در استان باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی همچنین ادامه داد: شیوع ناباروری اولیه در مردان بیش از بانوان است و فرهنگسازی پذیرش این امر در آقایان و اقدام برای درمان خود، مساله ای مهم محسوب می شود.

خانم پاکدل مشاور امور بانوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم از همراهی و همکاری استانداری در برنامه های این دانشگاه قدردانی کرد و گفت: با حمایت ریاست محترم دانشگاه گام های بزرگی در زمینه خدمت رسانی به بانوان در شهرهای زیر مجموعه دانشگاه برداشته شده است.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

تهیه و تنظیم: مهدیه کیخوایی

 

 

 

 

 

1398/09/11   ١٥:٠٤  News  ٢٤٨١٠

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

توزیع سومین محموله داروی آنفلوانزا در زاهدان
یکسان سازی سیستم پرداخت حقوق ودستمزد دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور
گزارش تصویری بازدید دکتر هاشمی شهری رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از نحوه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در شهرهای سراوان و خاش
نکات تغذیه ای در بیماری آنفلوآنزا
ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی به بیش از 120 هزار نفر در 8 ماه گذشته در کلینیک های بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) زاهدان
بیش از 70 درصد فعالیت های تحقیقاتی گروه اپیدمیولوژی و آمار زیستی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در خصوص بیماری ها و چالش های اجتماعی سیستان و بلوچستان
معرفی قابلیت های علمی، آموزشی، درمانی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
طرح مداخلاتی مدیریت استرس دانش آموزان با مشارکت آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
برگزاری همایش پیشگیری از بیماری آنفلوانز ویژه مدیران، معلمان و مربیان مدارس
سکته های فراموش شده، درد ناآشنای برخی از بیماران قلبی سیستان وبلوچستان
معرفی محصولات دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در نمایشگاه هفته پژوهش استان واقع در پارک علم و فناوری
گرامیداشت روز دانشجو و برگزاری گردهمایی پرشور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان +عکس
20 آذر آخرین مهلت بارگزاری ارزیابی عملکرد سال 1398 توسط کارکنان
توسعه خدمات درمانی در منطقه جنوب شرق با راه اندازی بیمارستان ایرانمهر سراوان
درپی شیوع آنفلوآنزا فقط 125 نفربه دلیل عفونت های حاد تنفسی در بیمارستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بستری شدند.
اولین بانک شیر مادر در سطح استان راه اندازی خواهد شد
پیام تسلیت به همکار ارجمند سرکار خانم اویسی کیخا
آموزش های چهره به چهره به مردم درخصوص آنفلوانزا توسط داوطلبین سلامت
تجلیل رئیس دانشگاه از اعضای کانون دانشجوئی هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به سبب درخشش در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگی-هنری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
تاکید معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر ضرورت ارائه تمام خدمات بر طبق مجوز درمانگاه های غیردانشگاهی شبانه روزی

محتوای مرتبط