اخبار > مساعی مشترک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اداره کل امور بانوان استانداری در زمینه مطالعات زیربنائی و پیشگیرانه بهداشتی و درمانی

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

 

خبــــر

مساعی مشترک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اداره کل امور بانوان استانداری در زمینه مطالعات زیربنائی و پیشگیرانه بهداشتی و درمانی

 

با همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اداره کل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان،  مطالعات زیربنایی و پیشگیرانه بهداشتی و درمانی انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی- دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جلسه ای با حضور مدیر کل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مقوله سلامت مقوله بسیار گسترده اجتماعی و رسیدن به هدف در این مسیر نیازمند همکاری های بین بخشی است.

وی ادامه داد: در مورد سلامت بانوان و کودکان نیز مساله را فرا بخشی و بسیار با اهمیت می دانیم که نیازمند نگاه تخصصی و همراهی مجدانه سایر دستگاه های همکار در عرصه سلامت است.

وی با تاکید بر ضرورت ارتقاء سواد سلامت در خانواده ها افزود : آموزش و پرورش از جمله سازمان های همکار با نظام سلامت محسوب می شود که در صورت پایه ریزی سواد سلامت در مدارس می توان امید بیشتری به توجه مردم به مقوله خودمراقبتی داشت.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه جزء به جزء نیازهای پژوهشی بهداشت و درمان در استان توسط کارشناسان خبره دانشگاه بررسی و نیاز سنجی شده است تصریح کرد: برای همکاری مشترک با اداره کل امور بانوان استانداری و تمام دستگاه های همکار آماده تشکیل دبیرخانه و انعقاد تفاهم نامه مشترک هستیم.

خانم برنائی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان در این جلسه با اشاره به همکاری مطلوب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه برگزاری برنامه های مرتبط با بانوان گفت: آماده دریافت عناوین و ضروریات پژوهشی نظام سلامت هستیم .

وی با تاکید بر اینکه منابع انسانی بالاترین سرمایه هر دستگاه است تصریح کرد: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مجموعه ای از سرمایه های انسانی را دارد که ذخیره ای ارزشمند برای استان محسوب می شوند.

دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: رویکرد نوین مراقبت های سلامت تقویت مشارکت مردمی است به همین منظور تجربه موفق دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، بهره مندی از داوطلبان سلامت است که به صورت افتخاری آموزه های بهداشتی را در محلات، روستاها و مناطق حاشیه ای شهرها به مردم آموزش می دهند.

وی با اشاره به وجود 10 هزار داوطلب سلامت در شهرهای زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: این امر ظرفیت بزرگ و حائز اهمیتی برای نظام سلامت محسوب می شود.

دکتر حبیب غزنوی رئیس مرکز رشد و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم گفت: شیب بیماری ها در دنیا به سمت بیماری های غیر واگیر و به خصوص دیابت و فشار خون است.

وی ادامه داد: هزاران میلیارد از ثروت کشورهای غربی برای درمان نگهدارنده این دو بیماری هزینه می شود.

وی تصریح کرد: افزایش آگاهی سلامت مردم در خصوص راه های خود مراقبتی و پیشگیری از ابتلاء به این دو بیماری می تواند ضمن جلوگیری از عوارض آن برای مردم، صرفه جوئی فراوانی در هزینه های درمان بدنبال داشته باشد.

دکتر انصاری معاون دانشجوئی رئیس مرکز تحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  هم با اشاره به انجام تحقیقات گسترده در خصوص بیماری ها در استان توسط این مرکز افزود: شیوع ناباروری اولیه و ثانویه در استان باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی همچنین ادامه داد: شیوع ناباروری اولیه در مردان بیش از بانوان است و فرهنگسازی پذیرش این امر در آقایان و اقدام برای درمان خود، مساله ای مهم محسوب می شود.

خانم پاکدل مشاور امور بانوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم از همراهی و همکاری استانداری در برنامه های این دانشگاه قدردانی کرد و گفت: با حمایت ریاست محترم دانشگاه گام های بزرگی در زمینه خدمت رسانی به بانوان در شهرهای زیر مجموعه دانشگاه برداشته شده است.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

تهیه و تنظیم: مهدیه کیخوایی

 

 

 

 

 

1398/09/11   ١٥:٠٤  News  ٢٤٨١٠

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

شناسایی 3 مورد مثبت کرونا در غربالگری خانه به خانه منطقه گوهر شهر و شیر آباد خاش
اعلام آمادگی مراکز مشاوره و مراقبت پرستاری در منزل زاهدان جهت ارائه خدمت به بیماران کووید خفیف در منزل
دكتر عليرضا انصاري مقدم به عنوان نماينده كلان منطقه 8 در كميته مشورتي علمي مبارزه با بيماري هاي عفوني بخصوص كرونا ويروس ستاد مركزي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي منصوب شد
با کاهش حساسیت مردم در خصوص واکسیناسیون، شاهد افزایش برخی بیماری‌های واگیردار قابل پیشگیری با واکسن درجامعه خواهیم بود
راه اندازی بخش شماره 3 بحران کرونا در بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) در پی افزایش روند مبتلایان به کرونا در استان سیستان و بلوچستان
تامین بیست هزار لیتر الکل طبی برای تولید محلول ضدعفونی کننده در استان
شرکت 4 هزار نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در هر یک از آزمون های الکترونیکی آموزش حین خدمت این دانشگاه در دو روز گذشته
پیام تسلیت رئیس دانشگاه در پی درگذشت مرحومه سربیشه ای
اعلام آمادگی اساتید و دستیاران گروههای بالینی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای ارائه خدمات در بخش های بحران کرونا
در بحران کرونا پوشش واکسیناسیون در سطح کشور تقریبا 5 درصد کاهش پیدا کرده است
در خواست خود سرانه سی تی اسکن برخی از بیمارن مشکوک به کرونا، مضرات اشعه سی تی اسکن 100 برابر از گرافی معمولی بیشتر است.
مردم عزیز استان بدلیل بحران کرونا واکسیناسیون کودکان خود را به تاخیر نیندازند.
انجام مطالعات بالینی و عمومی در خصوص کرونا توسط محققان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مرکز تحقیقات ارتقاء سلامت
اهداء اقلام حفاظت فردی به بیمارستان های استان توسط خیرین سلامت قرارگاه جهادی امام رضا(ع) سیستان و بلوچستان
تخت های بستری در بیمارستان بوعلی زاهدان تکمیل است...هدف ما ارتقای کیفیت خدمات درمانی به بیماران نیازمند بستری در بیمارستانهاست.
انتصاب آقای عباس کیخا بعنوان سرپرست مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه
قابل توجه اعضای محترم هیئت علمی، متخصصان، پژوهشگران و دانشجویان عزیز
ارائه خدمات درمانی به 111 بیمار مثبت کرونا در بخش ویژه بحران بیمارستان رازی سراوان
راهنمای کاربردی بهبود تاب آوری جسمی روانی از منظر طب ایرانی
انتصاب آقای سید امیر موسوی بعنوان سرپرست مدیریت داخلی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی الزهراء (س) زاهدان

محتوای مرتبط