اخبار > دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به شایستگی، مجوز کاشت حلزون شنوائی را کسب کرد

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به شایستگی،  مجوز  کاشت حلزون شنوائی را کسب کرد

درمان بیماران ناشنوا، غربالگری، بیماریابی، عمل جراحی و خدمات توانبخشی در مرکز کاشت حلزون شنوائی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مورد تائید کمیسیون کشوری کاشت حلزون  قرار گرفت.

 دکترحمید رضا  خصالی دبیر کمیسیون کشوری کاشت حلزون کشور در سفر به زاهدان که به منظور  شرکت در اولین عمل جراحی کاشت حلزون در سیستان و بلوچستان انجام شد گفت: مركز كاشت حلزون سیزدهمین مر کز کشت حلزون در کشور است که در حوزه جنوب شرق کشور و  با توجه به توانمندیهای علمی و فوق تخصصی به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اختصاص یافت.

دبیر کمیسیون کشوری کاشت حلزون کشور با بیان این نکته که: اعطای مجوز کاشت حلزون  نشان دهنده بالندگی و توانمندیهای علمی متخصصین و برخورداری از تجهیزات پیشرفته علوم پزشکی زاهدان  است، افزود: بالندگی و  توانمندی های فوق تخصصی اعضاء هیئت علمی، سابقه علمی و پژوهشی و برخورداری از تجهیزات پیشرفته جزو  پیش نیازهای راه اندازی سیزدهمین مرکز کاشت حلزون کشور در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.

وی گفت: سالانه بیش از  ١٣٠٠ جراحی كاشت حلزون در كشور انجام مي شود كه در صدی از آن  از بودجه وزارت بهداشت تامین می گردد.

دکترمسعود متصدی زرندی رئیس مرکز کاشت حلزون بیمارستان امیر اعلم تهران نیز در این مراسم گفت: امروز شاهد جراحی کاشت حلزون در دانشگاهی هستیم از سابقه علمی قوی و پشتوانه  تيم توانبخشي  موثر برخوردار است در و حتما از کشورهای همجوار هم برای این امر مهم به این مرکز مراجعه خواهد شد.

دکتر سید بصیر هاشمی رئیس مرکز کاشت حلزون دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز اظهار داشت:   18 سال پیش هم مانند امروز کودک ناشنوایی را جراحی کردیم و امسال خبر قبولی وی در دانشگاه علوم پزشکی زنجان را شنیدیم که برای ما بسیار مسرت بخش بود و مرکز کاشت حلزون زاهدان نوید بخش آینده ای درخشان برای کودکان ناشنوای این مرز وبوم است.

آقای فرزاد  موبد شاهی مسئول توانبخشی مرکز کاشت حلزون بیمارستان امیر اعلم تهران نیز در  مراسم گفت: با افتتاح اين مركز در جنوب شرق کشور در واقع یک بخش گردشگری سلامت را افتتاح کردیم زیرا این مرکز علاوه بر بیماران جنوب شرق کشور قادر است تا به نیازهای درمانی و توانبخشی به بیماران کشورهای افغانستان و پاکستان هم کمک کند.

همزمان با انجام نخستین عمل جراحی کاشت حلزون در سیستان و بلوچستان و بر اساس دستورالعمل های کشوری، تیمی متشکل از پزشکان و کارشناسان خبره کشوری در  فرایند نخستین عمل کاشت حلزون شنوائی مرکز کاشت حلزون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان حضور یافتند و پس از نظارت، ارزیابی و تایید این متخصصین   نخستین عمل موفقیت آمیز کاشت حلزون انجام و از این پس  فرایندهای کاشت حلزون به دستان توانمند تیم پزشکان متخصص دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اجرائی خواهد شد.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 ابوالفضل امتحانی

 

 

1398/11/21   ١١:١٧  News  ٢٥٩٠٤

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

تشدید فعالیت های محیطی برنامه حذف مالاریا در شهرستان سراوان
استمرار آماده سازی زیرساخت های بهداشتی و درمانی و تکمیل مراحل ساخت و ساز 5 پروژه در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اطلاعیه سازمان نظام پزشکی کشور در خصوص مستند سازی فعالیت های اعضای جامعه پزشکی
اطلاعیه شماره 18 ستاد بحران کرونای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تاکید معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر همراهی مردم منطقه نجف آباد خاش با نظام سلامت جهت پیشگیری از افزایش موارد ابتلاء به کرونا در این منطقه
پژوهش های مرکز تحقیقات سلولی و ملکولی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مورد استناد محققان حوزه بیوشیمي سرطان ،ژنتيك، سلولي و مولكولي در سراسر دنیا
پیام مهم رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در آستانه عید سعید فطر
عرضه اقلام آسیب رسان به سلامت در بوفه مدارس، مراکز آموزشی و مراکز اداری ممنوع است
ثبت ایده در حوزه تجهیزات و ابزار پزشکی و دارو بیشترین درخواست متقاضیان طرح های دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سندروم حاد تنفسی و افزایش درصد مرگ و میر، ثمره وخیم شدن بیماری کروناست
آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به ۱ هزارو 308مورد رسید.
راه اندازی مرکز خدمات جامع سلامت عرفان در منطقه مهر شهر زاهدان
تاکید معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر ضرورت ادامه روند برگزاری کلاسهای تئوری دانشجویان بصورت مجازی
افزایش 22 درصدی تعداد مقالات منتشر شده دانشگاه در نمایه های بین المللی در یکسال گذشته
۸۰۰ مورد مثبت آزمایشگاهی کرونای استان در اردیبهشت ماه اتفاق افتاده است، ۴۰ درصد فوت شدگان ناشی از کرونا در اردیبهشت ماه فوت شده اند
روز بروز بر جمع موارد مثبت کرونا در منطقه نجف آباد خاش افزوده می شود، تا کنون؛ تعداد مبتلایان نجف آباد خاش حدود ۴۵ نفر است.
تجهیز اولین آمبولانس به برانکارد ایزوله منفی جهت انتقال بیماران مشکوک به کرونا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تغییر زمان فروش اسناد و تحویل اسناد مناقصات تهیه، طبخ و توزیع غذای بیمارستان های حضرت علی ابن ابیطالب (ع) و خاتم الانبیاء (ص) زاهدان و معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه
آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به ۱ هزارو ۲۴۲ مورد رسید
پیام قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مشارکتهای اجتماعی و رئیس سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت به مناسبت 31 اردیبهشت ماه روز ملی اهدای عضو

محتوای مرتبط