اخبار > ساخت یک مجموعه بهداشتی و درمانی در زاهدان توسط موسسه خیریه سعادت

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


ساخت یک مجموعه بهداشتی و درمانی در زاهدان  توسط موسسه خیریه سعادت 

 
با پی گیری حوزه معاونت بهداشتی و با همکاری مجمع خیرین سلامت، مقدمات حضور خیرین نیک اندیش برای ساخت یک مجتمع بهداشتی و درمانی در زاهدان  فراهم شد.


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: با وجود اقدامات ارزنده ای که در زمینه توسعه زیر ساخت های بهداشت و درمان صورت گرفته است امّا همچنان نیازمند افزایش و تسهیل دسترسی هموطنان عزیز به خدمات هستیم.
دکتر سید مهدی طباطبائی که در نشست مشترک مسئولین مجمع خیرین سلامت و مسئولین موسسه خیریه سعادت سخن می گفت با بیان خلاصه ای از اقدامات صورت گرفته در تامین زیرساخت های بهداشت و درمان گفت: هم اکنون بیش از 258خانه بهداشت، 90مرکز جامع خدمات سلامت شهری و روستائی، 15تسهیلات زایمانی و 81پایگاه سلامت شهری در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فعال است امّا برای رساندن پوشش نظام شبکه بهداشت به وضعیت پوشش 100 درصد همچنان نیاز داریم تا 82خانه بهداشت، 13مرکز جامع خدمات سلامت و 9 پایگاه سلامت به زنجیره ارائه خدمات اضافه شود.
به گفته دکتر طباطبائی هموطنان عزیز ساکن در روستاها و شهرهای سیستان و بلوچستان عموما همکاری صمیمانه و ارزشمندی برای تامین زمین مورد نیاز جهت ساخت واحدهای خدمات بهداشت و درمان دارند امّا در زمینه ساخت این  واحدها همچنان فرصت های ارزشمندی برای مشارکت خیرین سلامت وجود دارد.
وی افزود: واحدهای ارائه خدمات بهداشت و درمان در استان سیستان و بلوچستان عموما با استفاده از منابع دولتی ساخته و تجهیز شده به طوری که از مجموع 437 واحد ارائه خدمت در این دانشگاه تنها 5 واحد با کمک و مساعدت خیرین نیک اندیش و بلند همت احداث شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مشارکت همگانی را یکی از محورهای مهم برای توفیق نظام سلامت در همه جای دنیا برشمرد و گفت: نظام بهداشت و درمان ضمن استقبال از حضور خیرین بزرگوار، نظریات کارشناسی و اولویت های مشارکت خیرین را در اختیار این عزیزان قرار می دهد.
به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ساخت مراکز جدید بهداشتی و درمانی با توجه به الگوی توسعه شهرها و روستاها و با نگاه به نیازهای آینده مردم صورت می گیرد و طبیعتا اطلاع خیرین سلامت از مسائل و واقعیت های نظام بهداشت و درمان نقش چشمگیری در افزایش بهره وری از منابع مالی خیریه خواهد داشت.
وی با اشاره به تجارب موجود در زمینه راه اندازی مراکز تسهیلات زایمانی در حاشیه شهر زاهدان که با استفاده از منابع خیریه خارجی و به صورت ابتکاری انجام شده است گفت: ماندگاری و تاثیرگذاری اقدامات خیریه یکی از مهمترین اهداف ما از برقراری ارتباط با خیرین ارجمند است.
آقای سید محمد طباطبایی، معاون مشارکت های مردمی مجمع خیرین سلامت کشور نیز دیگر سخنران نشست مشترک نمایندگان "موسسه خیریه سعادت" با معاون بهداشتی و جمعی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بود.

وی با تشکر از حضور اعضاء خانواده محترم سعادت که اصالتا ساکن شهرستان گراش از توابع استان فارس هستند گفت:  موسسه خیریه سعادت در ادامه فعالیت های عام المنفعه اجتماعی، ساخت یک مجموعه بهداشتی و درمانی در حاشیه شهر زاهدان را تقبل کرده است.
وی افزود: این مجموعه خدماتی در چند مرحله و بر اساس نیاز ها و اولویت های اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ساخته خواهد شد. به گفته معاون مشارکت های مردمی مجمع خیرین سلامت کشور با توجه به برنامه جامع موسسه خیریه سعادت برای ساخت یک مجموعه کامل خدماتی، موسسه مزبور درخواست زمینی با حداقل دو هزار متر مربع را مطرح نمود که خوشبختانه دانشگاه
 علوم پزشکی نیز زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع را برای این مجموعه تامین کرده است.
مهندس یعقوب سعادت و دکتر امجد سعادت، از اعضاء اصلی موسسه خیریه سعادت نیز از استقبال مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و ساخت برای " مجموعه بهداشتی و درمانی سعادت"  در شهرک جهاد زاهدان تشکر نمودند.
مهندس یعقوب سعادت با بیان خاطره ای از روزهای نخست فعالیت موسسه خیریه سعادت گفت: از ابتدای ورود به کار خیر علاقه داشتیم که در استان سیستان و بلوچستان هم کار کنیم و در این نقطه از میهن عزیزمان نیز خدماتی را ارائه دهیم و اکنون که با همت مجمع خیرین سلامت کشور این فرصت فراهم شده است  خدا را شکر می کنیم.
وی در تشریح برنامه این موسسه در زاهدان گفت: مجموعه ای که در شهرک جهاد خواهیم ساخت علاوه بر ارائه خدمات بهداشتی مانند واکسیناسیون، بهداشت مادر و کودک، مراقبت بیماری ها و بهداشت محیط،  امکان ارائه خدمات درمانی و ویزیت پزشک و دنانپزشک را هم خواهد داشت و در مراحل بعدی شرایط برای راه اندازی آزمایشگاه، رادیولوژی و انجام فعالیت های آموزشی و فرهنگ سازی سلامت هم برای مردم فراهم خواهد شد.
 شایان ذکر است صبح روز سه شنبه 22 بهمن ماه وپس از انجام بازدید میدانی خیرین از زمین‌ مورد نظر در شهرک جهاد،  مذاکرات فنی و تخصصی انجام شد و تفاهم نامه اولیه ساخت این مجموعه به امضاء طرفین رسید.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 

 

1398/11/23   ١٣:٢١  News  ٢٥٩٣٢

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

تشدید فعالیت های محیطی برنامه حذف مالاریا در شهرستان سراوان
استمرار آماده سازی زیرساخت های بهداشتی و درمانی و تکمیل مراحل ساخت و ساز 5 پروژه در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اطلاعیه سازمان نظام پزشکی کشور در خصوص مستند سازی فعالیت های اعضای جامعه پزشکی
اطلاعیه شماره 18 ستاد بحران کرونای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تاکید معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر همراهی مردم منطقه نجف آباد خاش با نظام سلامت جهت پیشگیری از افزایش موارد ابتلاء به کرونا در این منطقه
پژوهش های مرکز تحقیقات سلولی و ملکولی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مورد استناد محققان حوزه بیوشیمي سرطان ،ژنتيك، سلولي و مولكولي در سراسر دنیا
پیام مهم رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در آستانه عید سعید فطر
عرضه اقلام آسیب رسان به سلامت در بوفه مدارس، مراکز آموزشی و مراکز اداری ممنوع است
ثبت ایده در حوزه تجهیزات و ابزار پزشکی و دارو بیشترین درخواست متقاضیان طرح های دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سندروم حاد تنفسی و افزایش درصد مرگ و میر، ثمره وخیم شدن بیماری کروناست
آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به ۱ هزارو 308مورد رسید.
راه اندازی مرکز خدمات جامع سلامت عرفان در منطقه مهر شهر زاهدان
تاکید معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر ضرورت ادامه روند برگزاری کلاسهای تئوری دانشجویان بصورت مجازی
افزایش 22 درصدی تعداد مقالات منتشر شده دانشگاه در نمایه های بین المللی در یکسال گذشته
۸۰۰ مورد مثبت آزمایشگاهی کرونای استان در اردیبهشت ماه اتفاق افتاده است، ۴۰ درصد فوت شدگان ناشی از کرونا در اردیبهشت ماه فوت شده اند
روز بروز بر جمع موارد مثبت کرونا در منطقه نجف آباد خاش افزوده می شود، تا کنون؛ تعداد مبتلایان نجف آباد خاش حدود ۴۵ نفر است.
تجهیز اولین آمبولانس به برانکارد ایزوله منفی جهت انتقال بیماران مشکوک به کرونا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تغییر زمان فروش اسناد و تحویل اسناد مناقصات تهیه، طبخ و توزیع غذای بیمارستان های حضرت علی ابن ابیطالب (ع) و خاتم الانبیاء (ص) زاهدان و معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه
آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به ۱ هزارو ۲۴۲ مورد رسید
پیام قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مشارکتهای اجتماعی و رئیس سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت به مناسبت 31 اردیبهشت ماه روز ملی اهدای عضو

محتوای مرتبط