اخبار > تقریبا تمامی شهرستان ها و بخش های استان با ویروس کووید-19 در گیر است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


خبرتقریبا تمامی شهرستان ها و بخش های استان با ویروس کووید-19 در گیر است

 

موارد مثبت آزمایشگاهی کووید-19 تقریبا در همه مناطق شمالی، مرکزی و جنوبی استان مشاهده شده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه بازدید از شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های خاش و سراوان و بیمارستان های این و شهرستان گفت: این که عده از افراد با تصور عدم وجود بیماری در شهرستان تابعه استان و یا تاثیر گرمای هوا در پیشگیری از بیماری به این شهرستان ها و بخش ها مسافرت کنند تصور درستی نیست.
به گفته دکتر قاسم میری علی آباد در حال حاضر تقریبا تمامی شهرستان ها و بخش های استان با ویروس کووید-19 در گیر هستند و تاثیر گرمای هوا بر کاهش انتقال ویروس صرفا یک ادعا محسوب می شود که از لحاظ علمی ثابت نشده است.
وی افزود مهمترین راهکار برای کاهش تبعات بیماری رعایت کامل بهداشت فردی توسط همه هم استانی های عزیز، ماندن در منزل، نرفتن به مسافرت و عدم برگزاری و اجتناب از حضور در هر گونه تجمع انسانی است.
دکتر میری علی آباد در بخش دیگری از سخنان خود بر آمادگی تمام واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در شهرستان های میرجاوه، خاش، سراان و سیب و سوران برای ارائه خدمات غربالگری، ویزیت، تشخیص و درمان کووید-19 خبر داد و گفت: بخش های ویژه ای در بیمارستان های امام خمینی (ره) خاش، رازی سراوان و دارالشفاء میرجاوه بدین منظور در نظر گرفته شده و تجهیز شده است و امیدواریم تا با حذف مسافرت های نوروز و کنترل موارد بیماری مجبور به توسعه این بخش ها و بستری بیماران در سایر تخت های بیمارستانی نشویم.
وی افزود:  تا ظهر روز یکشنبه 3 فروردین ماه  تعداد بیماران با آزمایش مثبت کرونا در شهرستان خاش۴ نفر، در شهرستان سراوان 8 نفر و در شهرستان سیب و سوران نیز یک نفر می باشد.
به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تا کنون یک مورد فوتی از مجموع موارد فوتی استان نیز مربوط به یکی از هم‌استانی های عزیز سراوانی است.


معاون فنی مرکز بهداشت استان نیز در این بازدید با اشاره به اهمیت غربالگری و تشخیص به موقع بیماران مشکوک به کرونا در سطح جامعه گفت: اگر ما موفق شویم تا بیماران مشکوک و در معرض خطر را شناسائی کنیم می توانیم تا حدود زیادی به قطع زنجیره انتقال بیماری کمک کنیم و بدین ترتیب میزان آسیب ها و مرگ و میر این بیماری را کاهش دهیم.

دکتر خداد شیخ زاده گفت: با وجود تعطیلات نوروزی، علاوه بر فعالیت مراکز جامع خدمات سلامت روستائی و تسهیلات زایمانی در شهرستان های مختلف 10 مرکز غربالگری سرپائی درشهرستان های زاهدان، خاش، میرجاوه، سراوان و سیب و سوران از ساعت 8:00 صبح تا 24:00 و در همه ایام، حتی تعطیلات آماده ویزیت و راهنمائی هم استانی های عزیز می باشند.
وی افزود در شهرستان زاهدان : مراکز جامع خدمات سلامت امیرالمومنین(ع)،سید الشهداء(ع) و سرجنگل  در شهرستان خاش مراکز جامع خدمات سلامت شماره 3 شهید بهشتی و نوک آباد،  در شهرستان میرجاوه  مرکز خدمات غربالگری مستقر در بیمارستان دارالشفاء، در شهرستان سیب و سوران مرکز جامع خدمات سلامت شهری روستائی سوران و در شهرستان سراوان مراکز جامع خدمات سلامت شماره  3 شهری، جالق و سیرکان به این امر اختصاص یافته است.

معاون فنی مرکز بهداشت استان از هم استانی عزیز درخواست کرد تا در صورت داشتن علائم اصلی  بیماری کووید-19 شامل سرفه خشک، گلو درد، تب و ازهمه مهمتر تنگی نفس،  به مراکز غربالگری و ویزیت مراجعه نمایند.
وی افزود:شماره تلفن 4030 و  سامانه اینترنتی  salamat.gov.ir  نیز برای اعلام وضعیت سلامت توسط هم استانی های عزیز در نظر گرفته شده تا همه افراد بتوانند بدون حضور در این مراکز هم به صورت غیر حضوری وضعیت سلامت خود را پی گیری کنند  و در صورت نیاز راهنمائی های لازم را دریافت نمایند.
دکتر شیخ زاده افزود: در برنامه غربالگری الکترونیک کرونا بهورزان در روستاها و ومراقبان سلامت در شهرها با سرشماره 4030 و به صورت تلفنی با شما تماس خواهند گرفت و خدمات غربالگری و راهنمائی را به شما ارائه خواهند داد و به همین دلیل از همه هم استانی های عزیز می خواهم تا در صورت مشاهده سرشماره 4030 به این تماس رایگان پاسخ دهند.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 


 

 

1399/01/04   ١٢:١٩  News  ٢٦٥٥٦

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

تشدید فعالیت های محیطی برنامه حذف مالاریا در شهرستان سراوان
استمرار آماده سازی زیرساخت های بهداشتی و درمانی و تکمیل مراحل ساخت و ساز 5 پروژه در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اطلاعیه سازمان نظام پزشکی کشور در خصوص مستند سازی فعالیت های اعضای جامعه پزشکی
اطلاعیه شماره 18 ستاد بحران کرونای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تاکید معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر همراهی مردم منطقه نجف آباد خاش با نظام سلامت جهت پیشگیری از افزایش موارد ابتلاء به کرونا در این منطقه
پژوهش های مرکز تحقیقات سلولی و ملکولی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مورد استناد محققان حوزه بیوشیمي سرطان ،ژنتيك، سلولي و مولكولي در سراسر دنیا
پیام مهم رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در آستانه عید سعید فطر
عرضه اقلام آسیب رسان به سلامت در بوفه مدارس، مراکز آموزشی و مراکز اداری ممنوع است
ثبت ایده در حوزه تجهیزات و ابزار پزشکی و دارو بیشترین درخواست متقاضیان طرح های دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سندروم حاد تنفسی و افزایش درصد مرگ و میر، ثمره وخیم شدن بیماری کروناست
آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به ۱ هزارو 308مورد رسید.
راه اندازی مرکز خدمات جامع سلامت عرفان در منطقه مهر شهر زاهدان
تاکید معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر ضرورت ادامه روند برگزاری کلاسهای تئوری دانشجویان بصورت مجازی
افزایش 22 درصدی تعداد مقالات منتشر شده دانشگاه در نمایه های بین المللی در یکسال گذشته
۸۰۰ مورد مثبت آزمایشگاهی کرونای استان در اردیبهشت ماه اتفاق افتاده است، ۴۰ درصد فوت شدگان ناشی از کرونا در اردیبهشت ماه فوت شده اند
روز بروز بر جمع موارد مثبت کرونا در منطقه نجف آباد خاش افزوده می شود، تا کنون؛ تعداد مبتلایان نجف آباد خاش حدود ۴۵ نفر است.
تجهیز اولین آمبولانس به برانکارد ایزوله منفی جهت انتقال بیماران مشکوک به کرونا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تغییر زمان فروش اسناد و تحویل اسناد مناقصات تهیه، طبخ و توزیع غذای بیمارستان های حضرت علی ابن ابیطالب (ع) و خاتم الانبیاء (ص) زاهدان و معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه
آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به ۱ هزارو ۲۴۲ مورد رسید
پیام قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مشارکتهای اجتماعی و رئیس سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت به مناسبت 31 اردیبهشت ماه روز ملی اهدای عضو

محتوای مرتبط