اخبار > با کاهش حساسیت مردم در خصوص واکسیناسیون، شاهد افزایش برخی بیماری‌های واگیردار قابل پیشگیری با واکسن درجامعه خواهیم بود

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هشدار داد؛

با کاهش حساسیت مردم در خصوص واکسیناسیون، شاهد افزایش برخی بیماری‌های واگیردار قابل پیشگیری با واکسن درجامعه خواهیم بود


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هشدار داد؛ اگر پوشش واکسیناسیون در جامعه کاهش پیدا کند شاهد افزایش برخی بیماری‌های واگیردار قابل پیشگیری با واکسن خواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی - دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در نشست ویدئو کنفرانس کمیته دانشگاهی ایمن سازی که صبح امروز با حضور رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت برگزار گردید افزود: بحران کرونا خیلی از برنامه های سلامت را تحت شعاع قرار داده و یکی از برنامه هایی که نیاز به توجه ویژه دارد برنامه ایمن سازی است.
وی با اشاره به این موضوع که با کرونا باید زندگی کرد افزود: باید طوری برنامه ریزی کنیم که تاب آوری اجتماعی مردم را افزایش دهیم و تاب آوری سیستم و خدمات پیشگیری را به شکلی افزایش دهیم که هم دستاوردهای قبلی حفظ شود و هم بتوانیم بیماری کرونا را نیز کنترل نماییم.
دکتر طباطبایی موفقیت های جمهوری اسلامی ایران را در خصوص بیماری های قابل پیشگیری با واکسن ارزشمند عنوان کرد و گفت: از سال 2000 تاکنون هیچ موردی از فلج اطفال در کشور و استان مشاهده نشده و با توجه به هم مرز بودن استان سیتان و بلوچستان با دو کشور افغانستان و پاکستان که درگیر این بیماری هستند، توانسته ایم با همت همکاران سالی دو بار عملیات واکسیناسیون را برای بیش از 460 هزار کودک زیر 5 سال بصورت خانه به خانه اجرا نماییم.
به گفته دکتر طباطبایی استان سیستان و بلوچستان تنها جایی است که در راستای حفظ برنامه های فلج اطفال در کشور، نظام مراقبت محیطی فلج اطفال اجرا می شود.
وی گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران جزء کشور هایی است که در سال گذشته به سبب حذف سرخک و سرخچه به این دستاورد مورد تقدیر سازمان جهانی بهداشت قرار گرفت.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: اگر به هر دلیل پوشش واکسیناسیون و ایمنی گروهی کاهش پیدا کند مطمئنا باید منتظر طغیان بیماری ها باشیم و این مسئله میتواند خطرناک باشد.
دکتر طباطبایی حفظ دستاورد های برنامه ایمن سازی را یک وظیفه ملی، اجتماعی و فردی دانست و گفت: انشاءالله بتوانیم با همکاری هم دستاوردهای برنامه ایمن سازی را در کشور حفظ نماییم و درحین اینکه بیماری کرونا را کنترل می کنیم از بیماری های دیگر غافل نشویم.
دکتر سید محسن زهرایی، رییس اداره بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت گفت: روند پوشش واکسیناسیون در کشور از ابتدای امسال به علت شیوع کرونا 5 درصد کاهش یافته است.
دکتر زهرایی با اشاره به این موضوع که مدیریت داده ها و ثبت داده ها در برنامه ایمن سازی بسیار مهم و حائز اهمیت است افزود: الویت همکاران در مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه ها سلامت و خانه های بهداشت روستایی باید پوشش کامل واکسیناسیون، ثبت داده ها در سامانه سیب و تقویت نظام مراقبت بیماریها باشد.
گفتنی است: رییس اداره بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت در سفر دو روزه خود به استان سیستان و بلوچستان وضعیت پوشش واکسیناسیون در این منطقه را مورد بررسی پایش قرار داد .


روابط عمومی وامور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان


جواد علی احمد

 

 

1399/04/11   ١٤:٣١  News, کرونا ویروس  ٢٧٨٢٢

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

گام سوم بسیج ملی مبارزه با کرونا در سیستان و بلوچستان با همکاری بین بخشی و مشارکت همگانی
گزارش تصویری از برگزاری آزمون سراسری کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
از سرگیری برگزاری جلسات سخنرانی به زبان انگلیسی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، اینبار به صورت مجازی
افتتاح ششمین مرکز مشاوره و مراقبت پرستاری در منزل در شهر زاهدان
حضور 21 داوطلب مبتلا به کرونا در آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اطلاعیه مرکز ملی تحقیقات بیمه سلامت
ارائه آموزش ها و ارزیابی سلامت نوجوانان موجب ارتقاء شیوه زندگی آنان می گردد
ارائه خدمات درمانی به ۱۲۰۰ بیمار هموفیلی و بیماران دارای اختلالات خونریزی دهنده ارثی استان در بیمارستان علی اصغر(ع)زاهدان
ا هزار و ۸۹۵ مورد نمونه برداری میکروبی از آب شرب زاهدان
نتیجه سی تی اسکن سالم ریه رد کننده ابتلا به کرونا نیست / هم استانی ها اصرار به اخذ سی تی اسکن نداشته باشند
آغاز گام سوم بسیج ملی مبارزه با کووید- 19
معدوم سازی بیش از 3 تن فرآورده خوراکی و آشامیدنی غیر قابل مصرف در زاهدان
کلنگ زنی آزمایشگاه مرکزی شهرستان سیب و سوران
درمان با پلاسما برای 7 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان رازی سراوان
تخصیص امتیاز فرهنگی به فعالیت های پژوهشی در حوزه دین و سلامت
متن پیام قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مشارکتهای اجتماعی به مناسبت 22 مرداد روز ملی تشکل ها و مشارکتهای اجتماعی:
شناسایی 78 مورد مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان سیستان و بلوچستان، فوت 1 بیمار مبتلاء به کرونا در 24 ساعت گذشته
در برگزاری آزمون ها تمام پروتکل های بهداشتی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با دقت اجرا شده است
در بحران کرونا 5 نفر از مدافعان سلامت استان را از دست دادیم
مراقبت های بموقع از 153 مادر باردار در بحران کرونا در منطقه اسفندک سراوان

محتوای مرتبط