اخبار > نشست اصحاب فرهنگ وهنر با مسئولین بهداشت و درمان استان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

نشست اصحاب فرهنگ وهنر با مسئولین بهداشت و درمان استان

اصحاب فرهنگ، هنر به همراه تعدادی از فعالین فضای مجازی و مطبوعاتی با رئیس و معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، دیدار کردند.

دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این دیدار ضمن قدردانی از عملکرد خوب و قابل قبول صدا و سیمای مرکز استان در اطلاع رسانی و پخش مطالب پیشگیرانه، گفت: شروع همه گیری کرونا فرصت خوبی بود تا رسانه ها و اصحاب فرهنگ و هنر با اتحاد عمل، در کنار مردم و مدافعان سلامت باشند، که متاسفانه حضور آنان در خور انتظار نبود.

وی ضمن تشویق اصحاب رسانه در دعوت از فعالین اقوام وطوایف استان و همکاری صادقانه با خدمتگزاران خود در نظام سلامت، افزود: رسانه ها به عنوان ارباب و اصحاب سخن، نباید در تمام مسائل، با نقد های غیر منصفانه، فرهنگ سازی مباحث ارتقاء سلامت را نا صحیح و غلط به مردم القا کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به وظیفه و نقش اجتماعی هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر در سلامت مردم اشاره و تصریح کرد: اصحاب رسانه و خانواده بزرگ فرهنگ و هنر، بدون محافظه کاری و با رعایت تقوی رسانه ای باید به عنوان یک مطالبه گر ایفای نقش کنند.

وی تصریح کرد: نظام سلامت کشور و استان با مایه گذاشتن از جان  ودل، بدون منت و با افتخار در بحث سلامت مردم ورود می کند وبه دنبال ارتقاء شاخص های سلامت است.

دکتر هاشمی شهری در ادامه با گله مندی از انتشار مطالب غیر واقع در بعضی خبرگزاری ها و سایت های خبری، افزود: در بحث تامین سلامت مردم، انتقاد صحیح و بر مبنای واقعیت، راه پیشرفت را هموار تر خواهد کرد، که برای دستیابی و ساختن روزهایی روشن تر از قبل در حوزه بهداشت ودرمان استان باید با جلب اعتماد، امید را در دل مردم زنده نگه داریم.

وی خطاب به جامعه هنر و رسانه استان، گفت: در صورتی که اصحاب رسانه و هنرمندان جهت برطرف نمودن نیازهای درمانی به مراکز درمانی و بیمارستانی مراجعه نمایند، حداکثر تلاش  و حمایت خود را از این قشر خدوم خواهیم نمود. 

 دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه در این نشست ضمن تقدیر از همکاری اصحاب رسانه و مطبوعات گفت:  توانمند کردن مردم با اطلاع رسانی شفاف و صحیح است که به قلم و زبان اصحاب فرهنگ‌ و هنر موثرتر انجام خواهد شد.

وی با اشاره به شروع واکسیناسیون در ماه اخیر افزود: اجرای کامل سند ملی واکسیناسیون، بهترین راه برای پشت سر گذاشتن این بحران است که اجرای آن، منوط به هماهنگی بین بخشی، بخصوص توسط جامعه فرهنگ و هنر است.

دکتر طباطبایی با تاکید بر تحقق شعار عدالت در سلامت، تصریح کرد: در مناطقی که در استان و مجموعه ی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان پوشش واکسیناسیون درحال تکمیل است، شاهد موفقیت هایی در مهار و کنترل این بیماری هستیم.

سلطان نژاد قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم بابیان اینکه تبلیغات و تنویر افکار مردم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی شاهراه رسیدن به اهداف نظام سلامت است، افزود: متاسفانه علی رغم اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم، بر طبق آمار کمترین رعایت شیوه نامه های بهداشتی را دراستان شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: همواره معتقد به همکاری های بین بخشی بوده و هستيم و در شرایط حال حاضر که بحث سلامت مردم مطرح است با تمام توان آماده ی همکاری با پرسنل بهداشت و درمان هستیم.

دکتر محمد هادی عباسی مدیر روابط عمومی دانشگاه نیز گفت: مدافعان سلامت مردم در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، درحال سپری کردن روز هایی سخت جهت تامین سلامت هموطنان هستند.

وی افزود: پشتیبانی های مقام معظم رهبری علاوه بر ایجاد و بالا بردن روحیه ی کاری، امکان استمرار  با قدرت ارائه خدمات را دو چندان کرد.

دکتر عباسی متقاعد سازی را هنر هنرمندان و اصحاب رسانه توصیف و تصریح کرد: در این مرحله از درگیری کرونا که درحال انجام واکسیناسیون هستیم، یاری خانواده بزرگ فرهنگ را به می طلبیم و تقاضا داریم بیش از پیش با خدمتگزاران خود در نظام سلامت استان یاری رسان در امر کنترل و مهار ویروس کرونا باشند.

خانم سالارزهی مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست، گفت: همکاران ما در اداره کل ارشاد اسلامی استان از روزهای آغاز شیوع کرونا، همکاری با خانواده بزرگ علوم پزشکی استان را وظیفه ی خود دانستند و همچنان پایبند به آن هستند.

وی با اعلام این مطلب که رعایت شیوه نامه های بهداشتی در استان به نسبت با کل کشور در پایین ترین حد ممکن است افزود: با توجه به اینکه مرکز استان بهترین آمار را در رعایت پروتکل های بهداشتی داشته، بالا بردن آگاهی مردم در شمال و جنوب استان باید مدنظر هنرمندان و اصحاب رسانه باشد تا وضعیت استان سیستان و بلوچستان از لحاظ شاخص آماری و به تبع بهتر شدن اوضاع، بهبود یابد.

همچنین در این نشست نجارپیشه، فیلمساز و رییس کانون عکاسان استان برحضور با قدرت صدا و سیما در برنامه های مستقیم و غیر مستقیم تاکید کرد و افزود:  مشارکت افراد مرجع و تاثیر گذار اجتماعی در پیشگیری از اعمال  و رفتارهای خطر آفرین و بیماری زا و در عین حال انعکاس مشارکت و همراهی آنان و برنامه ریزی بلند مدت برای فرهنگ سازی باید مورد توجه قرار گیرد.

خانم سرابندی، مسئول انجمن فیلمسازان جوان استان هم با اشاره به نقش پررنگ رسانه های سمعی و بصری در مقایسه با دیگر رسانه ها، گفت: انجمن فیلمسازان آماده است تا با هدف همکاری بین بخشی و جلب اعتماد مردم، ساخت فیلم های کوتاه صد ثانیه ای از رعایت شیوه نامه ها و چگونگی ساخت واکسن های داخلی و خارجی را در دستور کار خود قرار دهد.

در ادامه این نشست طهرانی مقدم مدیر عامل خانه مطبوعات استان با انتقاد از تکراری بودن برخی چهره ها، تصریح کرد: با گذشت یک سال و اندی از شیوع کرونا، اطلاعات و اخبار تکراری، اطلاع رسانی را به مرحله اشباع رسانده که در این خصوص می طلبد که دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت، هزینه ای را جهت تولید محتوای دیجیتال و توجه بیشتر مخاطب اختصاص دهند.

آقای بیگی، مسئول انجمن هنرهای نمایشی نیز با ابراز نگرانی از تعطیلی های مداوم مراکز فرهنگی و سخت شدن اوضاع معیشت هنرمندان هنرهای نمایشی، گفت: با توجه به زمان بر بودن و هزینه هایی که متوجه این گروه از هنرمندان در تولید محتواست، در صورت تامین منابع مالی، این انجمن می تواند در زمینه های مختلف فیلمسازی و نمایشی کمک حال نظام سلامت در فرهنگ سازی مسائل مربوطه باشد.

اصغری، مسئول انجمن هنرهای تجسمی استان تناقض در اجرای قوانین و گفته ها را عامل پایین آمدن مشارکت مردم در دنبال کردن برنامه های پیشگیرانه عنوان و تصریح کرد: در صورت تمایل دانشگاه های علوم پزشکی استان، می توان با ساخت انیمیشن با کمترین هزینه، آگاه سازی مردم را به بالاترین حد ممکن برسانیم.

همچنین شهرکی، فعال فضای مجازی و نماینده انجمن سواد رسانه ای ایران با اعتقاد به اینکه فضای مجازی و صدا و سیما تاثیر گذاری خوب و مثبتی ندارد، گفت: شرایط کنونی استان و جامعه ما را به سمتی سوق می دهد تا دنبال محتوای جذاب و تاثیر گذار باشیم.

در پایان این نشست سرایانی، خبرنگار و سرپرست خبرگزاری ایرنا در استان نیز گفت: اصحاب رسانه باید با اطلاع رسانی و اعلام تبعات برگزاری تجمعات ملی، مذهبی و خانوادگی، تاثیر بیشتری بر آگاهی مردم بگذارند.

وی با اشاره به شروع واکسیناسیون بر طبق سند ملی واکسیناسیون، افزود: وظیفه ذاتی و شرایط شغلی خبرنگاران و هنرمندان ایجاب می کند تا اولویتی جهت تزریق واکسن بر این قشر از جامعه اختصاص یابد.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 

 

جهانتیغ

 

 

1400/02/22   ١٥:٠٣  News  ٣٢٢٣١

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:
رئیس‌ و اعضاء هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با صدرو بیانیه ای، مشارکت حداکثری تمام مدافعان سلامت را در حماسه ملی انتخابات ریاست جمهوری در روز جمعه ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ اعلام کردند
فیزیوتراپی، درمانی بدون دارو با استفاده از بازآموزی توان خود افراد
سازمان های مردم نهاد صدای رسای مردم و جامعه هدف خود می باشند
شناسایی بیش از یک هزار500 نفر سالمند جهت انجام واکسیناسیون کووید -19 توسط داوطلبان و رابطان سلامت
کاهش طلاق با ارتقاء کیفیت خدمات ارائه شده توسط مرکز مشاوره قبل از ازدواج
کاهش دید یکطرفه هشدار بزرگ چشم به شماست ؛ بلافاصله به اورژانس چشم پزشکی مراجعه کنید
راه اندازی سیستم پرداخت غیر نقدی (کش لس) در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان
اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی بیمه سلامت و حذف دفترچه های کاغذی در شهرستان خاش خاش
اطلاعــیه/به اطلاع متقاضیان جذب هیات علمی دانشگاهها / دانشکده های علوم پزشکی می رساند:
گزارش تصویری / نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اعضای هیئت رییسه با اصحاب رسانه
استمرار انجام واکسیناسیون کادر درمان تا پوشش 100 درصدی
عبور از بحران کرونا با مشارکت مردم و هماهنگی بین بخشی حاصل می شود
سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار کرونا قرار دارد
توانمندی‌های تخصصی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، پاسخگوی نیازهای صنعت
به وقت مهربانی برای کودکان بیمار
یک دستگاه دیزل ژنراتور 125 کاوا به چرخه تامین برق اضطراری بیمارستان بوعلی زاهدان اضافه شد
دومینوی موارد مثبت مبتلا به کرونا در استان سیستان و بلوچستان
ارائه انسولین به بیماران دیابتی، منوط به ثبت نام در سامانه مدیریت بیماری های نادر
پیام‌گزاران سلامت، رابطان، حامیان و مشاوران سلامت‌ محور دستگاه‌ها

محتوای مرتبط