دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان
Zahedan University of Medical Sciences and Health Services1398/09/19
توزیع سومین محموله داروی آنفلوانزا در زاهدان
با ورود داروی آنفلوآنزا به کشور و همچنین تولید و توزیع نوع داخلی این دارو، سومین محموله داروی آنفلوانزا بین داروخانه ها در حال توزیع است.
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان کلیه مقررات صادره خود اعم از بخشنامه ها، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و ضوابط اجرایی و ... را پیش از ابلاغ به مدت دو هفته از طریق درگاه الکترونیکی خود در معرض نقد عموم قرار داده و پس از دریافت نظرات و انتقادات سازنده مردمی، نسبت به اصلاح و سپس ابلاغ اقدام می نمایدتوزیع سومین محموله داروی آنفلوانزا در زاهدان
با ورود داروی آنفلوآنزا به کشور و همچنین تولید و توزیع نوع داخلی این دارو، سومین محموله داروی آنفلوانزا بین داروخانه ها در حال توزیع است.
یکسان سازی سیستم پرداخت حقوق ودستمزد دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور
مدیر امور مالی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از یکسان سازی سیستم پرداخت حقوق این دانشگاه با دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از طریق سامانه یکپارچه آذرخش خبر داد.
گزارش تصویری بازدید دکتر هاشمی شهری رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از نحوه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در شهرهای سراوان و خاش
نکات تغذیه ای در بیماری آنفلوآنزا
آنفلوآنزا یکی از بیماری های فصل پاییز است که باعلائمی مانند تب و لرز ناگهانی، درد عضلانی شدید، ضعف و خستگی شدید، سردرد، سرفه دائم ، گاهی آبریزش بینی و گلودرد و گاهی اسهال و شکم درد همراه است.
ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی به بیش از 120 هزار نفر در 8 ماه گذشته در کلینیک های بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) زاهدان
بیش از 120نفر از هم استانیهای عزیز در کلینیک های تخصصی بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) زاهدان در 8 ماهه گذشته مورد ویزیت متخصصین قرار گرفته اند.
بیش از 70 درصد فعالیت های تحقیقاتی گروه اپیدمیولوژی و آمار زیستی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در خصوص بیماری ها و چالش های اجتماعی سیستان و بلوچستان
مدیر گروه اپیدمیولوژی و آمار زیستی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت:بیش از 70 درصد فعالیت های تحقیقاتی گروه اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به طور مستقیم در مورد بیماری ها و چالش های اجتماعی سیستان و بلوچستان است و نتایج این تحقیقات می تواند توسط دستگاه های متولی مورد استفاده قرار گیرد.
معرفی قابلیت های علمی، آموزشی، درمانی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به عنوان یکی از مراکز علمی مهم و معتبر استان از ظرفیت ها و قابلیت های متعدد علمی، آموزشی، درمانی و بهداشتی برخوردار است و معرفی این قابلیت ها یکی از مهمترین وظایف روابط عمومی دانشگاه محسوب می شود.
طرح مداخلاتی مدیریت استرس دانش آموزان با مشارکت آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
با هدف بررسی تاثیر مداخلات آموزشی بر وضعیت استرس دانش آموزان طرح مداخلاتی مدیریت استرس در مدرسه متوسطه اول باقرالعلوم (ع) زاهدان اجرا شد.
برگزاری همایش پیشگیری از بیماری آنفلوانز ویژه مدیران، معلمان و مربیان مدارس
همایش پیشگیری از بیماری آنفلوانز ویژه مدیران، معلمان و مربیان بهداشت مدارس در سالن آمفی تئاتر اداره کل آموزش پرورش برگزار گردید.
سکته های فراموش شده، درد ناآشنای برخی از بیماران قلبی سیستان وبلوچستان
شواهد نشان می دهد که برخی از بیماران قلبی در استان دارای سوابقی از سکته های قلبی هستند که به دلیل جدی نگرفتن و عدم مراجعه به فراموشی سپرده شده است.
معرفی محصولات دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در نمایشگاه هفته پژوهش استان واقع در پارک علم و فناوری
غرفه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با معرفی ۱۶ محصول نوآورانه در حوزه سلامت و ۳ مورد اختراع ثبت شده در حوزه مالکیت فکری به همراه 3 شرکت دانش بنیان در نمایشگاه هفته پژوهش استان واقع در پارک علم و فناوری بر پا شده است.
گرامیداشت روز دانشجو و برگزاری گردهمایی پرشور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان +عکس
مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با حضور بیش از 2 هزار نفر از دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.
20 آذر آخرین مهلت بارگزاری ارزیابی عملکرد سال 1398 توسط کارکنان
مدیر منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: 20 آذرماه آخرین مهلت بارگزاری ارزیابی عملکرد کارکنان در پرتال مربوطه است.
توسعه خدمات درمانی در منطقه جنوب شرق با راه اندازی بیمارستان ایرانمهر سراوان
با راه اندازی بیمارستان ایرانمهر سراوان 200 تخت بستری به سرجمع تخت های بیمارستانی شهرستان سراوان افزوده خواهد شد.
درپی شیوع آنفلوآنزا فقط 125 نفربه دلیل عفونت های حاد تنفسی در بیمارستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بستری شدند.
۱۲۵ بیمار با علائم حاد و عفونت شدید تنفسی در بیمارستان‌های زیر پوشش این دانشگاه بستری و تحت مراقبت هستند
اولین بانک شیر مادر در سطح استان راه اندازی خواهد شد
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از برنامه ریزی جهت راه اندازی نخستین بانک شیر مادر در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: این بانک شیر در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان و در مجاورت بخش NICU تاسیس می شود و توسط پرستار ماهر دوره دیده اداره خواهد شد.
پیام تسلیت به همکار ارجمند سرکار خانم اویسی کیخا
شاغل در مدیریت گزینش دانشگاه
آموزش های چهره به چهره به مردم درخصوص آنفلوانزا توسط داوطلبین سلامت
داوطلبین سلامت با برپایی ایستگاه های سلامت در مراکز پرترد سطح شهر، آموزش های خود مراقبتی درخصوص پیشگیری از آنفلوانزا را به مردم ارائه می دهند.
تجلیل رئیس دانشگاه از اعضای کانون دانشجوئی هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به سبب درخشش در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگی-هنری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
شب گذشته در مراسمی از اعضای کانون دانشجوئی هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان که در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگی- هنری وزارت بهداشت، حائز مقام شدند با حضور رئیس دانشگاه قدردانی شد.
تاکید معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر ضرورت ارائه تمام خدمات بر طبق مجوز درمانگاه های غیردانشگاهی شبانه روزی