1399/04/12
شناسایی 3 مورد مثبت کرونا در غربالگری خانه به خانه منطقه گوهر شهر و شیر آباد خاش
با غربالگری خانه به خانه در منطقه گوهرشهر و شیرآباد خاش 3 مورد مثبت آزمایشگاهی کرونا شناسایی و بلافاصله به بیمارستان اعزام گردیدند.
1399/04/11
با پیگیری معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، محقق شد:
تامین بیست هزار لیتر الکل طبی برای تولید محلول ضدعفونی کننده در استان
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان کلیه مقررات صادره خود اعم از بخشنامه ها، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و ضوابط اجرایی و ... را پیش از ابلاغ به مدت دو هفته از طریق درگاه الکترونیکی خود در معرض نقد عموم قرار داده و پس از دریافت نظرات و انتقادات سازنده مردمی، نسبت به اصلاح و سپس ابلاغ اقدام می نماید


شناسایی 3 مورد مثبت کرونا در غربالگری خانه به خانه منطقه گوهر شهر و شیر آباد خاش
با غربالگری خانه به خانه در منطقه گوهرشهر و شیرآباد خاش 3 مورد مثبت آزمایشگاهی کرونا شناسایی و بلافاصله به بیمارستان اعزام گردیدند.
اعلام آمادگی مراکز مشاوره و مراقبت پرستاری در منزل زاهدان جهت ارائه خدمت به بیماران کووید خفیف در منزل
مراکز مشاوره و مراقبت پرستاری در منزل در زاهدان برای ارائه خدمات پرستاری به بیماران کرونا مثبت قرنطینه در منزل، اعلام آمادگی کردند.
دكتر عليرضا انصاري مقدم به عنوان نماينده كلان منطقه 8 در كميته مشورتي علمي مبارزه با بيماري هاي عفوني بخصوص كرونا ويروس ستاد مركزي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي منصوب شد
طي حكمي از سوي وزير محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشكي دكتر عليرضا انصاري مقدم عضو هيات علمي و متخصص اپيدميولوژي دانشگاه علوم پزشكي زاهدان به عنوان نماينده كلان منطقه 8 در كميته مشورتي علمي مبارزه با بيماري هاي عفوني بخصوص كرونا ويروس ستاد مركزي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي منصوب شد.
با کاهش حساسیت مردم در خصوص واکسیناسیون، شاهد افزایش برخی بیماری‌های واگیردار قابل پیشگیری با واکسن درجامعه خواهیم بود
اگر پوشش واکسیناسیون در جامعه کاهش پیدا کند شاهد افزایش برخی بیماری‌های واگیردار قابل پیشگیری با واکسن خواهیم بود.
راه اندازی بخش شماره 3 بحران کرونا در بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) در پی افزایش روند مبتلایان به کرونا در استان سیستان و بلوچستان
استمرار روند افزایشی میزان مبتلایان به کرونا در استان منجر به راه اندازی سومین بخش ویژه بحران کرونا در بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان گردید.
تامین بیست هزار لیتر الکل طبی برای تولید محلول ضدعفونی کننده در استان
با پیگیری معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، بیست هزار لیتر الکل طبی جهت تولید محلول ضدعفونی کننده در استان، تامین شد.
شرکت 4 هزار نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در هر یک از آزمون های الکترونیکی آموزش حین خدمت این دانشگاه در دو روز گذشته
در هر یک از آزمون های الکترونیکی آموزش حین خدمت کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، در دو روز گذشته 4 هزار نفر از همکاران شرکت کردند.
پیام تسلیت رئیس دانشگاه در پی درگذشت مرحومه سربیشه ای
پرستار خدوم بیمارستان نبی اکرم (ص)
اعلام آمادگی اساتید و دستیاران گروههای بالینی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای ارائه خدمات در بخش های بحران کرونا
اساتید و دستیاران همه گروه های بالینی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای ارائه خدمات در بخش های بحران کرونا اعلام آمادگی کردند.
در بحران کرونا پوشش واکسیناسیون در سطح کشور تقریبا 5 درصد کاهش پیدا کرده است
از ابتدای بحران کرونا پوشش واکسیناسیون در سطح کشور تقریبا 5 درصد کاهش پیدا کرده است که اگر دامنه این پوشش تقویت نگردد منجر به از دست دادن درصدی از دستاورد هایمان در حوزه واکسیناسیون خواهد شد.
در خواست خود سرانه سی تی اسکن برخی از بیمارن مشکوک به کرونا، مضرات اشعه سی تی اسکن 100 برابر از گرافی معمولی بیشتر است.
برخی از بیمارن مشکوک به کرونا بصورت خود سرانه از پزشکان برای تشخیص کرونا در خواست سی تی اسکن در حالیکه مضرات اشعه سی تی اسکن 100 برابر از گرافی معمولی بیشتر است.
مردم عزیز استان بدلیل بحران کرونا واکسیناسیون کودکان خود را به تاخیر نیندازند.
رئیس اداره ایمن سازی وزارت بهداشت در بازدید از روند ارائه خدمات در شهرستانهای سراوان و سیب و سوران بر مراجعه بموقع همه خانوارهای استان سیستان و بلوچستان برای واکسیناسیون بموقع کودکان زیر 5 سال تاکید کرد.
انجام مطالعات بالینی و عمومی در خصوص کرونا توسط محققان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مرکز تحقیقات ارتقاء سلامت
رئیس مرکز تحقیقات ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از انجام تحقیقات گسترده در خصوص کرونا ویرووس توسط محققان این دانشگاه، در این مرکز خبر داد.
اهداء اقلام حفاظت فردی به بیمارستان های استان توسط خیرین سلامت قرارگاه جهادی امام رضا(ع) سیستان و بلوچستان
خیرین سلامت قرارگاه جهادی امام رضا (ع) استان سیستان و بلوچستان ، اقلام حفاظت فردی به ارزش 39 میلیون تومان را به بیمارستان ها و مراکز درمانی استان اهداء کردند.
تخت های بستری در بیمارستان بوعلی زاهدان تکمیل است...هدف ما ارتقای کیفیت خدمات درمانی به بیماران نیازمند بستری در بیمارستانهاست.
رئیس بیمارستان بوعلی زاهدان از تکمیل ظرفیت تختهای بستری در بیمارستان بوعلی زاهدان خبر داد.
انتصاب آقای عباس کیخا بعنوان سرپرست مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه
طی حکمی از سوی ریاست دانشگاه آقای عباس کیخا با حفظ سمت بعنوان سرپرست مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان منصوب منصوب شد.
قابل توجه اعضای محترم هیئت علمی، متخصصان، پژوهشگران و دانشجویان عزیز
کنگره ملی سیمای سلامت خانواده
ارائه خدمات درمانی به 111 بیمار مثبت کرونا در بخش ویژه بحران بیمارستان رازی سراوان
تاکنون 111 بیمار مثبت آزمایشگاهی کرونا در بخش ویژه بحران بیمارستان رازی سراوان بستری و خدمات درمانی به آنان ارائه گردیده است.
راهنمای کاربردی بهبود تاب آوری جسمی روانی از منظر طب ایرانی
.
انتصاب آقای سید امیر موسوی بعنوان سرپرست مدیریت داخلی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی الزهراء (س) زاهدان
بنا به پیشنهاد معاون درمان دانشگاه و طی حکمی از سوی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اقای سید امیر موسوی بعنوان سرپرست مدیریت داخلی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی الزهراء(س) منصوب گردید.